Ładowanie…

Wojciech Montwiłł

psychoterapia Kołobrzeg, Koszalin
kontakt

psychoterapia Gestalt

Humanistyczna psychoterapia w ujęciu Gestalt postrzega człowieka jako całość łączącą umysł, emocje i uczucia, potrzeby, relacje z otoczeniem.

Terapia Gestalt opiera się na rozwijaniu świadomości siebie. Dlaczego świadomość jest istotna?

Jak mówił jeden z nauczycieli Gestaltu w Polsce Jacek Pierzchała, jesteśmy w stanie kontrolować to, co sobie uświadamiamy. To, czego sobie nie uświadamiamy, kontroluje nas.

Poszerzanie świadomości odbywa się przez doświadczanie.

W doświadczaniu pojawia się żywy kontakt, wymiana z drugą osobą, miejsce na relację Ja – Ty. W takiej relacji powstają sprzyjające warunki dojrzewania do brania odpowiedzialności za własne wybory, kierowania własnym życiem.

Terapia Gestalt pomaga pozamykać sprawy niedokończone, które być może wyczerpują Cię, absorbując Twoją uwagę i energię. Również czekającymi Cię trudnymi wyborami możesz zająć się podczas terapii.

Niezależnie od tego, czy Twój problem dotyczy przeszłości czy przyszłości, istotne jest, jak możesz zająć się nim tutaj. Terapia to proces rozwoju osobistego, oparty na akceptacji, autentyczności, towarzyszeniu i wsparciu. Istotnym elementem jest tu wspólnie ustalony kontrakt terapeutyczny.

Gestalt jest spotkaniem. Kiedy przychodzisz do mojego gabinetu, jesteś w nim moim gościem. Jednocześnie, przychodząc i dzieląc się ze mną swoimi sprawami, stajesz się gospodarzem, który oprowadza mnie po świecie własnych przeżyć i doświadczeń. Nasza relacja staje się partnerska. To jest wymiana między Tobą i mną. Twój świat jest niepowtarzalny, na Twoje życie nie mam gotowych recept, zatem jestem uważny na to co wnosisz, by zrozumieć Cię możliwie najlepiej i wspierać w Twoim rozwoju.